Plugins - Maintenance - Stable (latest release) - en to nl translation catalogue (51 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Take your website for maintenance away from public view. Use maintenance plugin if your website is in development or you need to change a few things, run an upgrade. Make it only accessible by login and password. Plugin has a options to add a logo, background, headline, message, colors, login, etc. Extended PRO with more features version is available for purchase.
nl: Haal je website offline voor een onderhoudsbeurt. Met de maintenance plugin kunt u uw site ongemerkt aanpassen en updaten. U kunt de veranderingen enkel zien als u zichzelf aanmeld met uw persoonlijke gebruiksnaam en wachtwoord. De plugin heeft de optie om een eigen logo, achtergrond, kleur en persoonlijk bericht toe te voegen. De Extended PRO versie heeft meer opties en kan u optioneel aankopen.

en: Lost Password
nl: Wachtwoord kwijt

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: User Login
nl: Gebruiker login

en: You entered your login and password are incorrect!
nl: U heeft uw login ingevoerd en wachtwoord klopt niet!

en: You entered your password are incorrect!
nl: U heeft een verkeerd wachtwoord opgegeven!

en: You entered your login are incorrect!
nl: Uw ingegeven login is onjuist!

en: Permission access denied!
nl: Toegang tot toestemming geweigerd!

en: Website will be available soon
nl: De site is snel weer beschikbaar

en: Maintenance mode is on
nl: De onderhoudmodus is ingeschakeld

en: Website is under construction
nl: De site is in opbouw

en: Demo website
nl: Demo site

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
nl: Koop de <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> versie met uitgebreide functionaliteit. %1$s als u onze plugin leuk vindt, <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">waardeer het</a> dan, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">laat feedback achter</a>.

en: Extended functionality
nl: Uitgebreide functionaliteit

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
nl: Zoner - Vastgoed WordPress thema

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
nl: Love.ly - Simpel & elegant WordPress thema

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
nl: ANAGLYPH - één pagina/multi pagina WordPress thema

en: Premium WordPress themes
nl: Premium WordPress thema's

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
nl: U kunt antwoorden op uw vragen vinden op <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">het ondersteuningsforum</a><br>. U kunt <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact met ons opnemen</a> met aanpassingsaanvragen en suggesties.<br> bezoek onze site voor meer informatie over ons en onze diensten <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Have any questions?
nl: Heeft u vragen?

en: Font family
nl: Lettertype familie

en: Font color
nl: Lettertype kleur

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Upload Background
nl: Upload achtergrond

en: Background image
nl: Achtergrondafbeelding

en: Not available object.
nl: Niet beschikbaar object.

en: Select the page to be displayed:
nl: Selecteer de pagina die getoond moet worden:

en: CSS Code
nl: CSS code

en: Login On / Off
nl: Login/uitloggen

en: Apply a blur
nl: Pas een vervaging toe

en: Background blur
nl: Achtergrond vervagen

en: Blur intensity
nl: Vervagings intensiteit

en: Service temporarily unavailable
nl: Dienst momenteel niet beschikbaar

en: Show admin bar
nl: Beheerdersbalk weergeven

en: Admin bar
nl: Toolbar

en: Upload Logo
nl: Logo uploaden

en: Footer Text
nl: Footer tekst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Headline
nl: Kopregel

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Fruitful Code projects
nl: Fruitful code projecten

en: Pro version
nl: Pro versie

en: Exclude pages
nl: Pagina's uitsluiten

en: Custom CSS
nl: Aangepaste CSS

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Google Web Fonts
nl: Google Web lettertypes

en: Standard Fonts
nl: Standaard lettertypes

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

note: #-#-#-#-#  tmp-maintenance.pot (Maintenance 2.5)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Maintenance
nl: Onderhoud
